Jestem osobą od poważnego internetu, ale wiem gdzie szukać filmów z kotami

Laurka

Przez wiele lat zajmowałam się kompleksową obsługą komunikacji i planowaniem strategii obsługi marek w internecie, a szczególnie w mediach społecznościowych. Łączyłam platformy, szukałam miejsc gdzie można lepiej pokazać treści, które promowałam. Rozmawiałam z ludźmi, zachęcałam ich do interakcji i wzajemnych relacji.

Mam za sobą kilkanaście lat pracy w korporacji i background biznesowy, jako community manager, project manager i product owner. Zarządzałam zespołem i projektami. Współtworzyłam narzędzia moderacyjne i kierowałam grupą moderatorów. Planowałam staregie reklamowe i wprowadzałam marki w świat płatnej reklamy w social mediach. Doskonale orientuję się w internecie, szczególnie w obszarze rozwoju, UX, planowania strategii, w moderacji i komunikacji z użytkownikami.

Pracowałam w zespołach social mediowych w Agorze (Gazeta.pl i Gazeta Wyborcza) w latach 2007-2018. Zajmowałam się moderacją, wprowadzaniem redakcji w świat social mediów, szkoleniami z komunikacji i reklamą zarówno wizerunkową, jak sprzedażową. Przez 5 lat byłam szefową działu Mediów Społecznościowych w Gazecie Wyborczej, gdzie kierowałam zespołem odpowiedzialnym za obecność GW na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

Obecnie współpracuję z Radiem TOK FM przy projektach związanych z komunikacją ze słuchaczami i utrzymaniem sprzedaży prenumerat. W TOK FM i kilku innych formach zajmuję się też techniczną stroną internetu, taką jak tworzenie edycja stron internetowych, optymalizacja przepływu informacji i zarządzanie plikami i bazami danych.

Jako freelancerka pracowałam w małych start-upach, zarówno w mediach i redakcjach (Igimag.pl, Polski Caravaning), jak i w firmach produktowych (Slowpresso.pl). Współpracowałam z Fundacją Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady, Wirtualną Polską i wieloma innymi firmami. Pełna ich lista tutaj ↘️

Prowadziłam cztery kampanie wyborcze na Facebooku począwszy od Wyborów Parlamentarnych 2019 gdzie udało się nam wprowadzić do Sejmu posłanki Lewicy Magdę Biejat i Darię Gosek-Popiołek, poprzez Wybory Parlamentarne 2023 w których obsługiwałam 14. kandydatek i kandydatów, z czego 8 osób z sukcesem. Pracowałam z 25 osobami przy Wyborach Samorządowych 2024 (województwa: mazowieckie, małopolskie, śląskie, łódzkie) i do wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2024. We wszystkich kampaniach reklama w social mediach była zauważalna i znacząco wpływała na rozpoznawalność kandydatek i kandydatów, a prawdopodobnie również na efektywność kampanii.

Pro bono współpracowałam z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem, Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Fundacją HejtStop, Europejskim Centrum Solidarności, Polskim Towarzystem Stwardnienia Rozsianego, Fundacją Neuropozytywni i Laboratorium Psychoedukacji.

W wolnych chwilach pisuję felietony poświęcone moim rozlicznym hobby (kamperowanie, wspinaczka, rower górski) i teksty motywacyjne wspierające osoby przewlekłe chore.